Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia. Kontynuując korzystanie z tej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie. Więcej informacji: Polityka prywatności.

Pytania i odpowiedzi

Jak się umówić?


Polecamy korzystanie z aplikacji Booksy, to wygodny i szybki sposób na rezerwację wizyty z wybranym specjalistą. Na stronie każdego specjalisty znajdziesz przycisk „Umów wizytę” – prowadzi on do profilu naszego terapeuty/psychologa na naszej stronie Booksy.

Można też umawiać się telefonicznie. Numer znajdą Państwo w zakładce Kontakt

Co jeśli nie mogę się dodzwonić?


Mogą Państwo spróbować zadzwonić później lub wysłać SMS lub email z prośbą o kontakt w sprawie umówienia wizyty – skontaktujemy się z Państwem jak tylko będziemy mogli, najpóźniej w następnym dniu roboczym. 

Jak mogę zapłacić?


Płatności przyjmujemy gotówką, kartą lub BLIKiem na miejscu po przeprowadzonej sesji. 

Czy mogę zapłacić kartą?


Tak, przyjmujemy płatności gotówką, kartą i BLIKiem

Czy mogę zapisać żonę lub męża? 


Przyjmujemy zasadę, że dorosła osoba zapisuje się samodzielnie. Chcemy mieć pewność, że jest to jej własny wybór, bo to podstawa udanej terapii. Poza tym wizyty u psychologa czy psychoterapeuty są objęte tajemnicą zawodową – bez zgody pacjenta nie ujawniamy osobom trzecim czy ktoś korzysta z naszej pomocy.

Czy mogę zapisać dorosłe dziecko? 


Przyjmujemy zasadę, że dorosła osoba zapisuje się samodzielnie. Chcemy mieć pewność, że jest to jej własny wybór, bo to podstawa udanej terapii. Poza tym wizyty u psychologa czy psychoterapeuty są objęte tajemnicą zawodową, podobnie jak wizyty u lekarza – bez zgody pacjenta nie ujawniamy osobom trzecim czy ktoś korzysta z naszej pomocy. 

Czy moje nastoletnie dziecko może samo przyjść na wizytę? 


W przypadku osoby niepełnoletniej potrzebna jest zgoda rodziców lub opiekunów na przeprowadzenie konsultacji czy podjęcie psychoterapii. Rodzice lub opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo i wychowanie dziecka, pracując z nastolatkiem musimy być w kontakcie z rodzicami. 

Jak długo trwa psychoterapia? 


Psychoterapia to forma pomocy psychologicznej, której celem jest uzyskanie jakiejś trwałej zmiany – w samoświadomości, nawykach, zachowaniu, występujących objawach. Zwykłe codzienne doświadczenie pokazuje, że zmiany potrzebują czasu. Skuteczna psychoterapia może trwać od kilku miesięcy do kilku lat w zależności od głębokości problemu, podejścia psychoterapeutycznego i stopnia zaangażowania pacjenta.

Jak otrzymać fakturę? 


Jeśli potrzebują Państwo faktury prosimy powiedzieć o tym swojemu terapeucie i przekazać mu paragony na podstawie których wystawimy Państwu fakturę. Aby ja otrzymać prosimy o kontakt mailowy na biuro@kopalniazmiany.pl. W treści proszę podać dane – imię, nazwisko i adres oraz daty sesji, za które mamy wystawić fakturę. Dokument prześlemy zwrotnym mailem w ciągu dwóch dni roboczych. 

Czy można w Kopalni umówić się na wizytę z NFZ?


Nie mamy umowy z NFZ, przyjmujemy tylko prywatnie, wizyty są płatne. 

Czy wystawiają Państwo zaświadczenia?


Każdy z naszych terapeutów ma swoje zasady w kwestii wystawiania zaświadczeń lub opinii, proszę o kontakt w tej sprawie ze swoim terapeutą lub jeśli dopiero zastanawiają się Państwo nad umówieniem się na pierwszą wizytę prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny w tej sprawie. Koszt wystawienia zaświadczenia ujęty jest w cenniku

Jaki jest koszt wizyty?


Aktualne ceny znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce „cennik”. Ceny mogą ulegać zmianie 1-2 razy do roku w związku z ogólnym wzrostem cen i kosztów. Będziemy Państwa informować z dużym wyprzedzeniem o każdej planowanej zmianie. 

Jak odwołać wizytę?


Odwołać wizytę mogą Państwo samodzielnie przez kalendarz Booksy, telefonicznie, mailowo lub przez sms. Przyjmujemy zasadę, że pacjenci mogą odwołać bezpłatnie wizytę najpóźniej dzień przed wizytą. Sesje odwołane na ostatnią chwilę, tego samego dnia, lub nieobecności, o których pacjent nie uprzedził są płatne w całości.

Co jeśli się spóźnię na sesję?


Jeśli pacjent spóźni się na sesję nie będzie ona przedłużana. Nie wpływa to też na cenę. Zachęcamy do punktualnego przychodzenia na terapię. 

Czy gabinety są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami? 


Nasz ośrodek jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Wejście z ulicy jest bez schodów i bez wysokiego progu, wewnątrz budynku jest winda, a w samej Kopalni wszystkie powierzchnie są równe. Jeśli potrzebują Państwo jakiejś dodatkowej pomocy przy wejściu lub wyjściu z naszego Ośrodka prosimy o wcześniejszą informację telefonicznie lub na adres mailowy biuro@kopalniazmiany.pl 

W jakim podejściu terapeutycznym pracują terapeuci w Kopalni?


Naszym celem od początku istnienia Kopalni było stworzenie zespołu pracującego w różnych podejściach i z różnymi problemami, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.