Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia. Kontynuując korzystanie z tej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie. Więcej informacji: Polityka prywatności.

Anna Stachura

NEUROLOGOPEDA

Zadzwoń Umów wizytę w

Pracuję Metodą Krakowską, która daje szansę dzieciom niemówiącym na komunikację słowem, bez koniecznosci wprowadzania komunikacji zastępczej, czy alternatywnej. Stosuję także Terapię Miofunkcjonalną.

Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku logopedia oraz neurologopedia na Uniwersytecie Pedagogicznym im.KEN w Krakowie. Ukończyłam także kierunek Przygotowanie Pedagogiczne Stale podnoszę swoje kompetencje poprzez udział w licznych szkoleniach i konferencjach. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Dobre Miejsce” w Knurowie.

Biorąc udział w licznych konferencjach i szkoleniach z obszaru logopedii, neurologopedii i neurodydaktyki, a także neurologii, psychiatrii i genetyki, poszukuję indywidualnych rozwiązań terapeutycznych.

Terapia odbywa się w obecności rodzica, aby dziecko czuło się komfortowo, a rodzic miał szansę obserwacji i kontynuacji ćwiczeń w domu i wykonywać zadania w formie zabawy.

Zapraszam na konsultacje rodziców potrzebujących oceny poziomu funkcjonowania dziecka i wskazówek do świadomego wspierania ich rozwoju; dzieci rodziców z dysleksją, w celu rozpoznania ewentualnych trudności u dziecka i wdrożenia wczesnej, bo już od 3 roku życia, stymulacji funkcji wzrokowych i słuchowych. Celem takich zajęć jest zminimalizowanie trudności i wypracowanie mechanizmów radzenia sobie w środowisku szkolnym. Warto pamiętać, że diagnozę dysleksji uczniowie otrzymują najwcześniej w klasie 4 szkoły podstawowej, podczas gdy trudności widoczne są już w wieku przedszkolnym i mamy możliwości ich minimalizowania.

Jestem lekarzem, moje doświadczenie w pracy na oddziale intensywnej terapii dorosłych i intensywnej terapii dziecięcej pozwala na dodatkowe wsparcie i zrozumienie pacjentów z problemami medycznymi. Pracuję na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katedrze Anatomii Opisowej i Topograficznej w Zabrzu, współpracuję ze Śląską Izbą Lekarską w zakresie szkoleń, biorę też udział w kształceniu logopedów i terapeutów integracji sensorycznej współpracując z innymi uczelniami.

Prywatnie kocham górskie wędrówki wraz mężem i trójką naszych dzieci.

Możliwość konsultacji w języku angielskim (If Polish is not your first language and you would prefer to have therapy in English it is possible).

W czym pomagam:

Moi pacjenci to dzieci poniżej 6 roku życia, w szczególności dzieci:

 • z postawioną diagnozą autyzmu,
 • zagrożone autyzmem – w trakcie diagnostyki
 • z opóźnionym rozwojem mowy,
 • z niedosłuchem,
 • przedwcześnie urodzone,
 • z ciąż mnogich,
 • z ciąż wysokiego ryzyka,
 • po dłuższych pobytach na Oddziałach Intensywnej Terapii, Patologii Noworodka,
 • z zespołami genetycznymi np. zespół Downa,
 • po wylewach dokomorowych,
 • dzieci rodziców z diagnozą dysleksji,
 • dzieci rodziców, którzy w dzieciństwie zaczęli późno mówić.

Oferuję:

 • Konsultacje logopedyczne dzieci

WYKSZTAŁCENIE

DODATKOWE KURSY PROFESJONALNE

DOŚWIADCZENIE

Certyfikaty i zaświadczenia

Specjaliści

Pomoc psychologiczna i psychoterapia Gliwice