Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia. Kontynuując korzystanie z tej strony, zgadzasz się na używanie plików cookie. Więcej informacji: Polityka prywatności.

Grupa terapeutyczna dla młodzieżyZapraszamy młodych ludzi w wieku 14-17 lat, którzy borykają się z trudnościami takimi jak niska samoocena, trudności w relacjach, silny stres w sytuacjach społecznych, trudność w radzeniu sobie z emocjami w domu lub w szkole, przeżywanie lęku, smutku, lub złości, które są przytłaczające, osoby w kryzysie związanym z okresem dorastania.


KORZYŚCI Z UCZESTNICTWA W GRUPIEUczestnicy grupy mogą nauczyć się lepiej rozpoznawać i wyrażać własne potrzeby i emocje, poznać techniki radzenia sobie z napięciem i stresem, poczuć się pewniej w relacjach z ludźmi, poprawić umiejętności komunikowania się z innymi.


Uczestnictwo w grupie daje możliwość przyjrzenia się sobie, uzyskania wsparcia nie tylko terapeuty ale też grupy, zauważenia, że nie jest się osamotnionym w swoich odczuciach, że „inni też tak mają”, rozpoznania swoich zasobów i mocnych stron, złagodzenie napięcia emocjonalnego.


JAK WYGLĄDAJĄ SPOTKANIASpotkania odbywać się będą co tydzień przez sześć miesięcy w każdy poniedziałek począwszy od stycznia 2024 (pomijając ferie i poniedziałek wielkanocny) między godziną 17:00 a 18:30 w siedzibie Kopalni Pozytywnej Zmiany w Gliwicach.


Przewidujemy kameralną grupę, około 10 osób. Grupa będzie miała charakter zamknięty co oznacza, że od początku do końca biorą w niej udział ci sami uczestnicy. Spotkania opierać się będą na procesie grupowym, w którym ważne jest uzyskanie wsparcia oraz wzajemnego zrozumienia przez młodzież przeżywającą podobne trudności. Dlatego prosimy o przemyślane decyzje i zgłoszenia osób, które chcą uczestniczyć w grupie od początku do końca, bo w ten właśnie sposób mogą w pełni skorzystać z dobrodziejstw terapii grupowej.


ZGŁOSZENIAZgłoszenia przyjmuje pani Ewa Czardybon mailowo na adres biuro@kopalniazmiany.pl lub telefonicznie pod numerem 608 406 004.


Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko i wiek nastolatka oraz imię, nazwisko i telefon kontaktowy opiekuna prawnego.


Warunkiem koniecznym przyjęcia do grupy jest umówienie się na dwa spotkania kwalifikacyjne, każde z nich trwa tyle co standardowa konsultacja psychologiczna, czyli 50 minut.


Na pierwsze spotkanie zapraszamy rodziców/opiekunów, a na drugie nastolatka. Spotkanie służy poznaniu potrzeb i oczekiwań, omówieniu specyfiki pracy grupowej oraz określeniu najskuteczniejszych metod leczenia.


Spotkania kwalifikacyjne prowadzi pani Anna Wilczek.


KOSZTY I PŁATNOŚCICałkowity koszt uczestnictwa w grupie, która trwa sześć miesięcy to 3360 zł.
W przypadku zapłaty za całość z góry przewidujemy 160zł zniżki, czyli 3200 zamiast 3360zł.
Koszt spotkania kwalifikującego do grupy to 160zł za jedno spotkanie (50 minut),płatne na miejscu kartą lub gotówką.
Na etapie kwalifikacji potrzebne będą dwa spotkania – jedno dla rodziców i jedno dla nastolatka.


HARMONOGRAM PŁATNOŚCI ZA UDZIAŁ W GRUPIEPo uzyskaniu pozytywnej informacji o zakwalifikowaniu należy w ciągu 7 dni dokonać wpłaty w wysokości 1 360 zł. Pierwsza wpłata jest gwarancją miejsca w grupie.
Kolejne raty płatne według harmonogramu.


Wpłat prosimy dokonywać przelewem na konto Kopalni Pozytywnej Zmiany:
66 1050 1298 1000 0092 9178 0949 ING Bank.
W tytule prosimy o wpisanie imienia i nazwiska dziecka z dopiskiem GRUPA i numerem raty, np. „Jan Kowalski, GRUPA, rata 2”.


1 rata – opłata wstępna, termin płatności do 7 dni od kwalfikacji – 1360zł (gwarancja rezerwacji miejsca)
Pozostała kwota płacona w miesięcznych ratach:
2 rata do 31 stycznia 500 zł
3 rata do 29 lutego 500 zł
4 rata do 31 marca 500 zł
5 rata do 30 kwietnia 500 zł
6 rata – bezpłatnie


TERMINY SPOTKAŃ8,15, 22 styczeń
12,19,26 luty
4,11,18,25 marzec
8,22,29 kwiecień
6,13,20,27 maj
3,10,17,24 czerwiec


NIEOBECNOŚCI, ODWOŁANIE SPOTKAŃWarunkiem powodzenia i pełnego skorzystania z terapii jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach. W przypadku nieobecności nie zwracamy pieniędzy za spotkania, na które uczestnik się nie zjawił.
Rezygnacje przyjmujemy do 17 grudnia. Od 18 grudnia nie zwracamy opłaty wstępnej w razie rezygnacji.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania grupy jeśli do 23 grudnia nie zgłosi się minimum sześcioro uczestników. W razie odwołania grupy przez organizatora wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone.


KONTAKTW sprawie umówienia na spotkanie kwalifikacyjne i we wszelkich sprawach organizacyjnych i finansowych prosimy kontaktować się z panią Ewą Czardybon tel. 608 406 004 e-mail: biuro@kopalniazmiany.pl
Jeśli nie odbieramy, to znaczy, że właśnie pracujemy z pacjentami. Wtedy prosimy o pozostawienie sms z wiadomością w jakiej sprawie Państwo dzwonicie – na pewno oddzwonimy jak tylko będzie to możliwe.


PROWADZĄCE